“Іст-Вест Черч енд Міністрі Ріпорт” – це щоквартальний друкований та електроний часопис, об’ємом в шістнадцять сторінок, котрий видається з 1993 року. Він служить своєрідним центром збору та поширення інформації про церковне та місіонерське життя у колишньому Радянському Союзі, а також Центральній та Східній Європі. Повний текст всіх надрукованих чисел видання можна безкоштовно завантажити на сайті видання (www.eastwestreport.org) через рік після дати виходу з друку. Двадцять чисел видання за 2001, 2003-05, 2009-11 та 2014 роки перекладені російською мовою і також доступні для завантаження на сайті.

“Іст-Вест Черч енд Міністрі Ріпорт” індексується шістьма різними службами каталогізації, також видання отримало нагороду за досягнення від розташованої в США Євангелічної асоціації видавців (Evangelical Press Association). З самого заснування головною метою видання було 1) друкувати матеріали з академічних джерел, які можуть сприяти розумінню і служінню церковних лідерів та місіонерів в колишньому Радянському Союзі, Центральній та Східній Європі і 2) видавати матеріали, взяті з досвіду місцевих християн та місіонерів, которі служать у пострадянських країнах, для науковців, які цікавляться релігійним життям у цьому регіоні.

Марк Р. Еліот, редактор-засновник видання, отримав ступінь доктора філософії з сучасної європейської та російської історії в університеті Кентакі. За час своєї наукової кар’єри (1974-2009) він протягом дев’ятнадцяти років обіймав керівні посади в якості директора Інституту східних та західних християнських досліджень у Уітоні, штат Ілінойс (Institute of East-West Christian Studies, Wheaton College [Wheaton, Illinois]) та діректора Глобального центру в Семфордському університеті у Бірмінгемі, штат Алабама (Global Center, Samford University [Birmingham, Alabama]). Доктор Еліот є автором книжки “Пішаки Ялти: радянські біженці та роль Америки в їх репатріації” (Pawns of Yalta: Soviet Refugees and America's Role in Their Repatriation [University of Illinois, 1982]) а також більш ніж 160 статей, головним чином у сфері церковного життя та служіння у колишньому Радянському Союзі. Окрім видання “Іст-Вест Черч енд Міністрі Ріпорт” протягом останніх 22 років він також був редактором та співредактором п’яти довідників у сфері християнства в колишньому Радянському Союзі.

Рекомендації

Професор Еліот та його “Іст-Вест Черч енд Міністрі Ріпорт” дуже уважно відносяться до віруючих та церковної місії у найбільш складних куточках світу. “Ріпорт” чесно та відкрито аналізує всі гострі проблеми віри та церковно-державних відносин. Навряд чи знайдеш настільки щире та відкрите друковане видання. Доктор Роман Лункін, Інститут Європи Російської академії наук, директор Інститута релігії та права, Москва, Росія.


Інформативне, вдумливе, незамінне видання для усіх, хто зацікавлений ризиками та можливостями церкви та її місії у посткомуністичній Європі. Доктор Питер Кузміч, президент Євангелічної теологічної семінарії, Осіек, Хорватія.


Видання “Іст-Вест Черч енд Міністрі Ріпорт” настільки гарно інформує читачів про колишній Радянський Союз, що завдяки йому ми часто отримуємо інформацію, яка мала б бути доступна локально. Доктор Олександр Нєгров, ректор Санкт-Петербурзського християнського університету (2003-2012), Санкт-Петербург, Росія.